SEZNAM UPÍRŮ

1. dubna 2011 v 20:10 | [Bloody // BiBi] |  Seznam upírů

Angel

Angel
Kdo ho stvořil: scénárista a režisér Joss Whedon
Kde se objevuje: seriály Buffy, přemožitelka upírů a Angel
Co je zač: Angel se narodil v roce 1727 v Galway v Irsku a divoké večírky se spousty žen a alkoholu mu tehdy nebyly cizí. Až jedna žena změnila jeho život definitvně, upírka Darla ho přeměnila v nemrtvého. Tak se zrodilo jeho temné upírské já - Angelus. Společně se svou stvořitelkou, Spikem a jeho družkou Drussilou se stali postrachy celé Evropy. Zabíjeli, mučili a prolévali lidskou krev bez jakýhkoli zábran. Dokud však nepřišel trest v podobě kletby. Angelus byl potreastán cikány za vraždu jednoho z jejich rodu a to trestem pro upíra nejútrpnějším, byla mu navrácena lidská duše. Po víc než stu letech vřaždění a mučení nevinných lidí jej lidská duše svírá pocity viny a výčitkami svědomí. Angelus se navrací zpět ke svému lidskému já - Angelovi. Drusila ho opouští a on se setkává s Whistlerem a jeho cesta nabere nový směr. Zavede ho do Sunnydale, kde poznává přemožitelku upírů, Buffy, a zamiluje se do ní. Cikánská kletba má však háček: pokud Angel kdy zažije jen okamžik opravdového štěstí, jeho duše ho opět opustí a z něj se znovu stane temný Angelus.

Blade

Blade
Kdo ho stvořil: spisovatel Marv Wolfman a kreslíř Gene Colan (Marvel Comics)
Kde se objevuje: seriál, filmy a komix Blade
Co je zač: Blade je napůl člověk a napůl upír, který bojuje proti zlým upírům. Jde mu o vyhubení upírské rasy, protože právě ti mohou za jeho osud. V L.A. pokousal upír jeho matku, která ho čekala a díky tomu se narodil se schopností pohybovat se venku i za denního světla. Do krve se mu dostalo upíří DNA. Získal všechny dobré vlastnosti od upírů, ale žádnou jejich slabost. Jediným jeho problémem je občasná touha po krvi, ale to zvládá díky Whistlerovi, který pro něj udělal sérum. Je výtečný bojovník se smyslem pro spravedlnost.


Spike

SpikeKdo ho stvořil: scénárista a režisér Joss Whedon
Kde se objevuje: seriály Buffy, přemožitelka upírů a Angel
Co je zač: Bloňďatý drzoun se zálibou v zabíjení přemožitelek. No, později už jen se zálibou v přemožitelce. Známý je také jako William Krvavý, tuto přezdívku si vysloužil tím, že mučil oběti kolejnicovými hřeby. Chodí po světě už kolem dvouset let. Za života zhrzený poeta, jako upír vtipný drsňák se zálibou v masovém vraždění, boji obecně a tvrdém alkoholu, který neudělá ani krok bez svého černého koženého kabátu. Vždy je ochotný udělat první poslední pro svou milovanou... ať už šílenou upírku Drusillu nebo později Buffy. Drsnější sex mu rozhodně není cizí. Díky své zamilovanosti si dokonce pořídí znovu i ztracenou duši - pro člověka, pardon, upíra s takovou krvavou minulostí dost bolestná zkušenost (ano, svědomí bolí!).

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucienne Lucienne | E-mail | Web | 26. listopadu 2011 v 22:31 | Reagovat

Znám ho jenom  z Buffy,protože na nic jinýho čas nemám :D Hrozně hezký blog. Pěkně shrnuto.! :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama