Film - Interview s upírem

26. března 2011 v 19:00 | [Bloody // BiBi] |  Upíří filmy

Originální název: Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles
Žánr: Drama / Horor / Fantasy
Země: USA
Rok vydání: 1994
Délka: 123 min
Režie: Neil Jordan
Hrají: Tom Cruise, Brad Pitt, Kirsten Dunst, Stephen Rea, Antonio Banderas, Christian Slater, Thandie Newton, Helen McCrory, Roger Lloyd - Pack, Marcel Iures, Susan Lynch, Andrew Tiernan, Domiziana Giordano
Zajímavosti:
- Nabídku na film dostal původně Jeremy Irons. Roli odmítl, jelikož bylo krátce po dokončení Domu duchů, kde stál hodiny před kamerou a měl na sobě tuny make-upu a název nabízeného filmu zaváněl tím samým - make-upem.
- Johnny Depp dostal nabídku hrát Lestata, ale odmítl.
- V někteých scénách s Tomem Cruisem musela být použita vysokozdvižná plošina, aby se snížil výškový rozdíl mezi Cruisem a dalšími upíry.
- Autorka Anne Rice napsala roli Lestata pro Rutgera Hauera. Když se dozvěděla, že do této role byl obsazen Tom Cruise, byla docela zklamaná a dokonce vyjádřila znepokojení, že Cruise tuto roli nezvládne. Po návštěvě natáčení napsala omluvný dopis s tím, že je s Cruisem spokojená.
Recenze:
Film byl v roce 1994 natočený podle známé knižní předlohy od spisovatelky Anne Rice. Upíří postavy, které Anne stvořila se vyznačují především šarmem a elegancí. Anne dala upírům duši. Právě tuto jemnou upíří duši a grácii skvěle na plátně vystihl Brad Pitt v roli zmateného upíra Luise, který se nehodlá vzdát svojí lidské podstaty, neustále se snaží zjistit důvod své existence a najít ostatní svého druhu. Druhou hlavní roli lehkovážného Lestata stvárnil Tom Cruise, který se stejně jako Pitt ve své roli opravdu vyznamenal. Do vztahu mezi Luisem a jeho stvořitelem Lestatem, který se začíná pomalu měnit v nenávist, vstupuje malá dívenka Claudia. Claudii stvárnila mladá a v té době ještě neznámá Kirsten Dunst. Toto dítě-upír má sice tvář bloňďatého andílka, ale uvnitř skrývá ďábla, který bere zabíjení jen jako dětskou hru. Navíc prožívá komplex z toho, že bude už navždy dítětem, což jí také brání v jejím milostném vstahu s Lusiem. Tento podivný pár - Luise a Claudia, vypadající spíše jako otec s dcerou než milenci, se vypravují na cestu, jejíž cílem je najít další upíry. Nevěří, že jsou na světě jediní svého druhu. Ostatní však nemusí být jako oni...

Moje hodnocení:

By
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zombie~ Zombie~ | Web | 26. března 2011 v 19:35 | Reagovat

milujem tento film :)

2 Lady NarCis ^^ Love you :-* Lady NarCis ^^ Love you :-* | Web | 27. března 2011 v 16:10 | Reagovat

Neviděla jsem, ale když tam hraje Pitt, mohla bych to zkouknout :)

3 Miharu Miharu | 29. května 2011 v 19:39 | Reagovat

Jeden z najlepších filmov o upíroch :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama